X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

خبرنگارزن مستقل

بده بستان های سیاسی پای دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر را هم به میان آورد


 دانشگاهها بازوی اصلی نظام آموزشی و تولید علمی کشور هستند .در این بین دانشگاه آزاد اسلامی نیز توانسته در همه حوزه های علمی با پرورش دانش آموختگان زیادی در تولید علمی کشور تاثیر گذار باشد.اما متاسفانه بده بستان های سیاسی علاوه بر دنیای سیاست و مناسب اجرایی به دانشگاهها هم راه یافتند و دکتر اسداله مهر آرا دارای دکتری مدیریت از مدیران و روسای موفق دانشگاهی که دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر را به جایگاه خوب علمی و آموزشی رسانده بود در بین کشاکش های سیاسی از مدیریت این دانشگاه خدا حافظی خواهد کرد و ج

وارش نیوز: دانشگاهها بازوی اصلی نظام آموزشی و تولید علمی کشور  هستند .در این بین دانشگاه آزاد اسلامی نیز توانسته در همه حوزه های علمی  با پرورش دانش آموختگان زیادی در تولید علمی کشور  تاثیر گذار باشد.اما متاسفانه بده بستان های سیاسی علاوه بر دنیای سیاست و مناسب اجرایی به دانشگاهها هم راه یافتند و  دکتر اسداله مهر آرا دارای دکتری مدیریت  از  مدیران و روسای موفق دانشگاهی که دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر را به جایگاه خوب علمی و آموزشی رسانده بود در بین کشاکش های سیاسی از مدیریت این دانشگاه خدا حافظی خواهد کرد و جای خود را به شیردل دانشجوی دکتری باغبانی و عضو هیات علمی دانشگاه قائم شهر خواهد داد.

یکی ازروزهای گرم تابستانی بود که دکتر مهر آرا در نشست خبری با اصحاب رسانه شرق مازندران  به صحبت نشست و از ناگفته ها ی بسیار خود گفت.دکتر اسداله مهر آرا متولد سال 49است  تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع دکترای مدیریت با گرایش توسعه به پایان رسانده است  و دوسال است که ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد  بهشهر را برعهده دارد دکتر مهر آرا در این نشست  اظهار داشت: پس از مدت ها تلاش و مسئولیت در تهران مدتی بود که به شمال ایران آمده بودم و بنا به لذتی که در عدم مسئولیت برای من و خانواده بعد از 20 سال کار اجرایی در مشاغل دولتی ، خصوصی ، اقتصادی، سیاسی و تجاری بوجود آمده بود قصد داشتم مسئولیتی را نپذیرم اما ناگهان با آمدن دولت تدبیرو امید و طرح های کار آفرینانه استاد فرهیخته جناب آقای میرزاده و فراز و نشیب های دانشگاه که در بعضی موارد با نگاه سیاسی افراد عجین می شد روح تلاش و مجاهدت را که در نهاد  من بود دوباره احیا کرد و من که چند سالی از مسئولیت بدور بودم ناگهان  دعوت به پذیرش مسئولیت شدم  و از ابتدا  علی رغم اینکه  تصمیم به پذیرش مسئولیت جدیدی نداشتم  تنها با توکل به اراده ذات لایزال  مسئولیت ریاست  دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر  را علی رغم  همه فراز و فرودهای این واحد دانشگاهی پذیرفتم.

دکترمهر آرا  در ادامه گفت:از سوابق اجرایی خود می توانم مدیریت بیمارستان مصطفی خمینی تهران،معاون اداری مالی دانشگاه شاهد،ریاست مجتمع آموزشی ایثار،مدیر عاملی دو شرکت وابسته به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران،عضو شواری آموزشی دانشگاه علوم و تحقیقات مازندران و مدیر گروه ارشد مالی علوم تحقیقات مازندران ،دارای سوابق راهنمایی بیش از 200پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا و تدریس در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد را به عنوان بخشی از تجربه علمی و مدیریتی خود نام ببرم.

وی در خصوص وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر در زمان پذیرفتن ریاست این واحد اظهار داشت:زمانی که مسئولیت این واحد دانشگاهی را بر عهده گرفتم این دانشگاه با زیان دهی مواجه بود و تنها 70درصد پیشرفت فیزیکی در ساختمان داشت و محوطه و فضای دانشگاه ساخته نشده بود و این واحد دانشگاهی  با مشکلات زیادی درگیر بود به گونه ای که در روز معارفه و آغاز به کار خود با تحصن عده ای از دانشجویان برای برخی مشکلات مواجه شدم و در اولین روز کاری با این دانشجویان دیدار کرده و مشکلات آنان را بررسی و در عرض 24ساعت آن را مرتفع کردم .

دکتر مهر آرا ادامه داد:ساختمان دانشگاه اگر چه هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما با تهدید در استفاده مواجه بود به طوری که با وضعیت بسیار نامناسبی مواجه بودیم .بنده  پس از ورود و قبول مسئولیت  با اعتقاد بر اینکه همه باید  کار کنند با مدیریت جهادی و استفاده از همکاری کارکنان و هیات علمی دانشگاه و حتی دانشجویان  با صرفه جویی اقتصادی توانستم هزینه ها را کاهش دهم وبا لطف خدا و تلاش همکاران مشکلاتی را که در بخش های اقتصادی،پژوهشی،آموزشی و مالی و ساختمان وجود داشت برطرف سازم و در بسیاری زمینه ها شاخص ها را بالا ببرم.

 

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر با بیان اینکه معتقدم باید برای دانشجویان خدمات بهتر  و با کیفیتی بالاتر را ارائه داد افزود:همزمان با محوطه سازی ،فضا سازی،پرداختن به موضوعات معیشتی کارکنان و هیات علمی ،ساخت سالن اجتماعات ،سالن های ورزشی و به کارگیری نیروی انسانی براساس رزومه ها و توانمندی ها از  اقداماتی بود که در دوره مدیریت خود انجام دادم و در حالیکه دانشگاه از وضعیت مالی خوبی برخوردار نبود با تکیه بر مدل بومی و خود ساخته و مبتنی بر دانش فنی  توانستیم در مقایسه با سالهای گذشته رشد خوبی را داشته باشیم .

وی به  نگاهی مقایسه ای از دوران مدیریت قبلی پرداخت و بیان داشت:درآبان ماه سال 93 زمان تحویل مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر آنچه را که تحویل گرفتم بسیار بدتر از آنچه بود که وصفش را شنیده بودم این دانشگاه در آن  زمان 2میلیاردو 700میلیون تومان بدهی داشت که 6میلیارد نیز بدهی به بانک ها بود  .

دکتر مهر آرا در ادامه افزود: در زمان تحویل مدیریت  دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر  تنها 31رشته کاردانی و کارشناسی را داشت که ما توانستیم در ابتدای ورود با رایزنی ها صورت گرفته 9رشته کارشناسی ارشد و تعداد زیادی از رشته های کارشناسی را ایجاد کرده و به 63رشته افزایش دهیم و با وجود کاهش میزان جمعیت کشور توانستیم در مهر سال 94 با افزایش جذب دانشجو به تعداد بیش از 650دانشجو رکود خوبی را در جذب دانشجو در طولتاریخ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر به ثبت برسانیم که از این تعداد تنها 360نفر از آنان در مقطع کارشناسی ارشد بوده اند.

دکتر مهر آرا یاد آور شد:واحد دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر در حال حاضر به عنوان قطب علمی شرق مازندارن مطرح است و از نظر کیفیت آموزشی در مقام خوبی قرار دارد به طوری که 87درصد هیات علمی این واحد دارای مدرک دکترا بوده و یا در این مقطع در حال تحصیل هستند.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی به برگزاری دوره های ارتقاء سطح آموزشی برای اساتید دانشگاه اشاره کردو گفت:افزایش کیفیت آموزشی و نظم آموزشی برای  ما حائز اهمیت است به طوری که از لحاظ امکانات آموزشی  هم اقدامات خوبی را انجام دادیم و این واحد را به 22 دستگاه ویدئو پروژکتور و دو سایت آموزشی  کامپیوتر مجهز کردیم.

وی به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری اشاره و عنوان کرد:توانستیم با پیاده کردن الگوی درونی و با استفاده از توانمندی های داخلی  و با حداقل هزینه ها  حداکثر بهره وری را داشته باشیم و حتی در این زمینه نشست هایی  را هم با عنوان اقتصاد مقاومتی راهکارها و عمل برگزار کردیم.

دکتر مهر آرا تصریح کرد:دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر از معدود دانشگاههایی است که در عرض دو سال از حالت زیان ده به سوددهی رسیده است به طوری که تنها به در آمد شهریه متکی نبوده و به فعالیت های اقتصادی دیگر هم دست زده است که نمونه آن ایجاد شرکت آزادیاران بهشهر در زمینه خدماتی ،صنعتی و کشاورزی و موسسه غیر انتفاعی دانش مشاوران در زمینه مشاوره ای با فعالیت در بخش پیشگیری ،توانبخشی و معلولین و کلینیک حقوقی در زمینه ارائه خدمات حقوقی ،افزایش مهارت قضات ،وکلا و کاهش مشکلات حقوقی  می باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر از دیگر فعالیت های جانبی این دانشگاه گفت و خبرداد:کشت و پرورش گیاهان و گلهای زینتی و صنایع بسته بندی از جمله برنامه های آتی این دانشگاه برای درآمد زایی و بهبود وضعیت کیفی و ایجاد اشتغال می باشد.

وی دانشگاه  را مبداء همه تحولات  دانست و اظهار داشت: تحول و تغییر از این نهاد فرهنگی،اجتماعی،علمی،آموزشی و پژوهشی آغاز و توسعه و بالندگی یک منطقه و کشور را به دنبال خواهد داشت.

دکتر مهر آرا خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با هدف پاسخگویی به مطالبات  فرهنگی ،علمی و پژوهشی مردم تاسیس شده و چند دهه فعالیت خود را پشت سر گذاشته است و با بیش از 400واحد دانشگاهی ،بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر در شرقی ترین شهرستان استان  مازندارن در شهر عالم پرور بهشهر در دهه دوم فعالیت خود گام های اساسی را برای توسعه شرق مازندارن در ابعاد فرهنگی ،علمی و پژوهشی برداشته است .

دکتر مهر آرا افزود: این دانشگاه  در حال حاضر  بزرگترین مرکز فرهنگی ،علمی ،آموزشی و پژوهشی شرق مازندران و قطب علمی  آن محسوب می شود.این دانشگاه با بیش از 70عضو هیات علمی و کارمند ،بیش از 2هزار دانشجو بالغ بر 160هزار مترمربع املاک و مزارع ، دارای بیش از 12کارگاه و آزمایشگاه تخصصی و فضای دلپذیر ،قطب علمی شرق استان مازندارن بوده و آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز از سراسر کشور درمقطع کاردانی،کارشناسی و کارشناسی ارشد نزدیک به 63رشته دانشگاهی می باشد.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر ادامه داد:امروز اگر واحد بهشهر توانسته قطب علمی و بزرگترین واحد آموزشی شرق استان  مازندران شود  تنها لطف الهی حمایت مسئولین کشوری و استانی به همراه  تلاش و همدلی و همزبانی همکاران بنده  بوده و من تمام تلاش خود را در دوران مدیریتی ام برای ارتقاء وضعیت این دانشگاه انجام داده ام و امیدوارم این مسیر ادامه داشته باشد زیرا شان مردم بهشهر بیشتر از این هاست.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی به تودیع خود در سال گشت تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر اشاره کردو بیان داشت: گلایه دارم از دوستان سیاسی بنده این دانشگاه را تا ساعتی دیگر ترک خواهم کرد و بدون کوچکترین چشمداشت و با قلبی آرام این دانشگاه را تحویل خواهم داد امیدوارم این دوست عزیزی که می آید این دانشگاه را  به نحو احسن اداره کند.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر خود را متعلق به حزبی ندانست و گفت:هیچ گرایش  سیاسی ندارم و حزب من فقط حزب ا... است و رهبرم هم آیت ا... خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی است و من سربازی در راه خدمت به ولایت و  مردم هستم.

دکتر مهر آرا کشاکش های سیاسی را برای محیط های دانشگاهی مناسب ندانست و افزود:امیدوارم چه باشم چه نباشم آثار ماندگار بماند من کار برای افراد انجام ندادم برای مردم و جوانان انجام دادم.به خاطر دین به شهدای عزیز این شهرستان انجام دادم .سوال من این است .آیا مشکلی در شهر وجود ندارد و تنها مشکل در دانشگاه آزاد اسلامی بود؟آیا آمار بالای طلاق در شرق مازندران نگران کننده نیست؟آیا بیکاری معضل گریبانگیر این شهرستان ها نیست؟

دکتر مهر آرا در خاتمه سخنانش با انتقاد از درگیر کردن دانشگاه به محل کشمکش های سیاسی تصریح کرد: بده بستان های سیاسی تا کی تا کجا؟گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل .حالا گیریم دوست بودید با کسی دانشگاه را باید معامله کنید؟

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)